ramazan bayramı 2021 ne zaman

ramazan bayramı 2021 ne zaman

Akne, vücudunuzun çeşitli yerlerinde lezyonların patlamasıdır.zaman haber motorun yağ yakmasının sebebi aşağıdakilerden hangisidir Yüzünüzde, göğsünüzde, sırtınızda, boynunuzda, omuzlarınızda ve hatta kollarınızın üst kısmında sivilceler olabilir.http://www.zaman.biz/ramazan-bayrami-2021

Bu akne lezyonları siyah nokta, beyaz nokta, nodül veya kist olarak görünebilir. Çoğu insan gençlik yıllarında sivilceye yakalanır. Bazıları kırklı yaşlarında alır. Akne elbette hayatınızı tehdit etmeyecek, ancak özellikle hayatınızın geri kalanında sizi çirkinleştiriyorsa, ona ciddi şekilde müdahale edebilir. Aknenin şekil bozukluğuna neden olması için şiddetli olması gerekmez.

Ergenliğin başlangıcı vücudumuza hormonal değişiklikler getirir ve bu değişiklikler sivilceye neden olabilir. Sebum (yağ) salgıladıkları için yağ bezleri adı verilen yağ bezleri artık ergenlikten önceki çocukluğunuzdan daha fazla çalışıyor. Erkeklik hormonları olan androjenler, bu bol salgının başlıca suçlusu. Kızlarda ve kadınlarda androjen vardır, ancak erkekler ve erkekler kadar çok yoktur.

Bir saç kökü akne topunun yuvarlanmasını başlatır. Yağ bezinin içindeki bu yağ folikülü aknenin meydana geldiği yerdir. Ergenlik, deri astar hücrelerinin çocukluktan daha fazla dökülmesine neden olur, ancak bazen fazladan yağ yaptıkları için birbirine yapıştıklarında tıkanmış bir gözenekle sonuçlanır. Yağ bu gözeneğin içinde birikir ancak dışarı çıkamaz. Folikül şişer ve bir lezyonun var.

P.acne, cildinizde bulunan bir bakteri olan foliküldeki tıkanma nedeniyle çoğalmaya başlar. Cildiniz artık tahriş olmuş ve muhtemelen iltihaplanmıştır. Folikül bu noktada patlarsa, folikül etrafındaki deri de tepki verecektir. Şimdi cildinizin başka bir yerinde nodüller, siyah noktalar ve / veya sivilceler olacak. Artık akne lezyonlarınız var.

Akne hakkında size yanlış bilgi veren uzun zamandır akne ile ilgili efsaneler vardır. Şimdi bu efsaneleri ortadan kaldıralım. Akne hakkında sahip olabileceğiniz en yaygın yanlış fikirlerden biri, hijyeniniz kötüyse sivilceye yakalanacağınızdır. Çok iyi sivilceleriniz olsa da, kötü hijyen sorunun nedeni değildir. Zavallı yüzünüzü sert bir şekilde ovarak tahriş ederken sivilcenizi daha da kötüleştirebileceğine inanmak. Tabii ki, yüzünüzde oturan günlük girişimlerden fazla yağ ve kir istemezsiniz, ancak yıkarken nazik olun. Yüzünüzü günde sadece iki kez yıkayın ve nazikçe yapın. Kurutma, kuvvetli bir şekilde değil, hafifçe okşayarak olmalıdır. Hala sivilceniz varsa eczanede sivilceyi tedavi ettiğini söyleyen bir şey deneyin veya bir dermatoloğa görünün.

Stres sivilceyi etkilemez veya akneye neden olmaz. Bu bir efsane ve doğru değil. Gün boyunca karşılaştığınız stres sivilceye neden olmayacak. Normal seviyelerin ötesinde stres yaşasanız ve doktorunuz tarafından yazılan ilaçları alsanız bile, bu stres seviyesi sivilceye neden olmayacaktır. Bununla birlikte, ilaç olabilir ve varsa doktorunuza söyleyin.

Ayrıca tükettiğiniz yemeğin sivilcenizi etkilediği efsanesini de ortadan kaldıralım. Gerçeklerden daha fazla bir şey olamaz. Evet, sağlıklı ve dengeli bir diyet yapın, ancak sivilcenizi temizleyeceğini veya oluşmasını önleyeceğini düşünmeyin. Olmayacak.

Sivilce şikayetlerinizi sadece kozmetik olduğu konusunda yorum yapan kişileri dinlemeyin. Özellikle bir ergen olarak, kozmetik kusurların “sadece” olmaması. Bu bir benlik saygısı sorunudur ve eğer sivilce yeterince kötüleşirse ve sizi sonsuza kadar yaralayacak kadar uzun süre devam ederse bu kalıcı olabilir.

Bir cevap yazın